Home‎ > ‎

Polski Adwokat

JOANNA EWA NOWOKUŃSKI

Joanna Ewa Nowokuński jest głównym adwokatem w firmie prawniczej
Nowokunski Law Firm, PLLC. Jej praktyka skupia się na sprawach karnych (przestępstwach i wykroczeniach), sprawach imigracyjnych i deportacyjnych. Ponadto Pani Nowokuński prowadzi skomplikowane sprawy rozwodowe i sprawy sądu rodzinnego.

Przed założeniem własnej kancelarii prawnej Pani Nowokuński przez wiele lat była partnerem innej kancelarii prawniczej w Nowym Jorku jak również jeszcze wcześniej reprezentowała wielu klientów w skomplikowanych sprawach karnych jako obrońca karny w Towarzystwie Pomocy Prawnej (The Legal Aid Society).

 Pani Nowokuński prowadzi sprawy od oskarżeń do przesłuchań i procesów sądowych. Pani Nowokuński brała udział w licznych procesach sądowych przed ławą przysięgłych w przestępstwach i wykroczeniach. Pani Nowokuński posiada również doświadczenie w sprawach karnych dotyczących jazdy pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających (DUI/DWI).

Obecnie Pani Nowokuński reprezentuje wielu klientów w postępowaniach deportacyjnych i innych sprawach imigracyjnych. Bardzo istotne jest dla dobrego obrońcy kryminalnego być również świetnym adwokatem imigracyjnym, ze względu na potencjalne negatywne skutki imigracyjne dla stałych mieszkańców i nieudokumentowanych imigrantów. Wynik spraw karnych, nawet sprzed wielu lat może mieć negatywny wpływ na obecny status imigracyjny.

Poza prawem karnym i imigracyjnym Pani Nowokuński zajmuję się również sprawami sądów małżeńskich i rodzinnych. Pani Nowokuński reprezentuje wielu klientów w sporach rozwodowych, które dotyczą opieki, alimentów, utrzymania małżonka/i i podziału majątku. W przeszłości Pani Nowokuński brała udział w wykładzie na temat prawa rozwodowego w Polskim Konsulacie w Nowym Jorku.

Pani Nowokuński urodziła się w Polsce w regionie Mazur. Do Stanów Zjednoczonych przyjechała jako dziecko i wszystkie studia ukończyła w USA. Pani Nowokuński otrzymała tytuł JD w New York Law School. Również przed pójściem do szkoły prawniczej spędziła rok w Madrycie, w Hiszpanii studiując ekonomię. Poza językiem polskim, jej językiem ojczystym, pani Nowokuński również biegle posługuje się językiem hiszpańskim.

EDUKACJA:

Tytuł J.D. w szkole prawniczej New York Law School w Nowym Jorku, 2002-2005

Licencjat w Ekonomii i Stosunkach Międzynarodowych, Wheaton College, Northon Massachusetts, 1996-2000

Ekonomia, Universidad Complutense de Madrid, Madryt, Hiszpania, 1999-2000 


PRZYNALEŻNOŚCI:

Licencja prawnicza stanu Nowy Jork.

Sąd Rejonowy Stanów Zjednoczonych dla Okręgu Południowego.

Sąd Rejonowy Stanów Zjednoczonych dla Okręgu Wschodniego.